ASK

1991-2003

Jeszcze w liceum uruchomiłem pierwszą własną firmę w rodzinnym mieście. I przez 12 lat prowadziłem skuteczną Agencję Reklamową ASK, multidrukarnię oraz specjalistyczne studio poligraficzne, od 1999 roku także we Wrocławiu. Z tego okresu pochodzą moje pierwsze doświadczenia biznesowe, w tym w najważniejszej kwestii - z zakresu obsługi klientów. Jednym z moich czołowych klientów był znany producent drabin aluminiowych i rusztowań KRAUSE - niemiecka firma ze 100-letnią tradycją.

Moja mała firma reklamowa z małego miasteczka przez lata systematycznie była notowana w trankingu najlepszych agencji reklamowych przygotowywanym corocznie przez bardzo popularne w tamtym okresie czasopismo BUSINESSMAN MAGAZINE i BUSINESS CENTRE CLUB, ostatnio na 50. pozycji.

Od 1999 roku uczestniczyłem jako franczyzobiorca w ogólnoświatowym systemie reklamy mobilnej MOBIL' AFFICHE, wprowadzając na polski rynek nowatorskie na tamte czasy specjalistyczne pojazdy do ekspozycji reklam. Od roku 2002 prowadziłem własną firmę MulitMobil, która wprowadziła podobne pojazdy do kilku miast w Polsce.

Ostatecznie firmę tę sprzedałem w 2004 roku. Niektórzy moi pracownicy pozostali w branży i do dziś kontynuują tradycje ASK.